marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W złotnictwie znajdziemy dużo firm. Co mają wspólnego? Z pewnością surowce, jakie wykorzystują do wytwarzania swoich wyrobów, a także którymi dodatkami je zdobią. Teraz skierujemy naszą uwagę zdobienia. Podzielimy je i trochę opiszemy.

Syntetyczne kamienie – są z reguły wytwarzane minii ołowiowej, a prościej z odmiany szkła. Designerzy nierzadko umieszczają je w mniej drogich kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło głownie charakteryzuje się wyższym stopniem załamania wiązki światła. Jest również zdecydowanie gęstsze od szkła nam znanego. Głównym producentem takiego materiału pozostaje zachodnia firma Elements Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi często wykorzystywany dodatek. Kamień ten wytwarza się od początku do końca syntetycznie. Pozostaje bardzo gęsta, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W złotnictwie sama cyrkonia popularny jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną pozostaje niska cena.

Szlachetne Kamienie to najbardziej wartościowe z dodatków wzbogacających wyroby złotnicze. Znajdujemy ich w przyrodzie całkiem dużo. Ale, w tym wpisie skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja berylu. Dla laików, jest on oliwkowy. Cieszy się popularnością złotników i kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty, ale również kruchy.

Rubiny są nieomalże najcenniejszym kamieniem szlachetnym, ale także pochodzą z rodziny korundów. Słynną niebywałej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwistoczerwone w ich często możemy zaobserwować rozszczepienie koloru.

Szafiry – są bardzo popularne w złotnictwie. Podobnie jak szafiry są z grupy korundów. Zazwyczaj są granatowe. Znaczna ilość fabrykantów tworzy go sztucznie.

Diamenty na ich temat możemy mówić stosunkowo długo. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich minerałów oraz również najdroższe.

Wymieniliśmy najczęstsze materiały stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Choć, że odróżniamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan